Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych lub bliźniakach, które posiadają w swoim wnętrzu piękny, efektowny kominek na drewno – często potrzebują drewutni, w której w bezpieczny sposób mogliby przechowywać drewno. Jak się okazuje kupno gotowej drewutni w marketach budowlanych lub u znanych producentów to dość drogi wydatek. Tym samym klienci, którzy nie chcą aż tyle wydawać na taką drewutnię, próbują samodzielnie ją zbudować z dostępnych w sklepach materiałów. Czy jest to możliwe? Jak zbudować drewutnię i co jest potrzebne do niej? Na co należy zwrócić uwagę? Poniżej, kilka cennych wskazówek.
Odpowiedni projekt to podstawa
Zanim przystąpi się do budowy drewutni, trzeba mieć jej projekt. Niekoniecznie mowa tu o fachowych projektach, tylko o ogólnym zarysie jak ona mniej więcej powinna wyglądać, jakie ma mieć rozmiary, z czego powinna się składać. Wiele osób samodzielnie tworzy taki projekt na kartce, by móc się posiłkować nim podczas budowy. On pozwoli także dokładnie wyliczyć jakie i w jakiej ilości są potrzebne materiały do jej stworzenia. Ci, którzy nie mają kompletnie pomysłu na to, jak powinna wyglądać ich drewutnia – mogą przejrzeć oferty sklepów, w których można kupić taki gotowy model. Warto jednak wziąć pod uwagę, by ta drewutnia, którą samodzielnie chcemy zbudować, była dobrze dopasowana po względem wizualnym do domu oraz do ogrodu, w którym będzie się ona znajdować. Jej kolorystyka, kształt, design ma znaczenie, by idealnie wkomponowała się ona w ogólną aranżację.
Jakie materiały są niezbędne? Ile czasu potrzeba na zbudowanie drewutni
Po zgromadzeniu powyższego asortymentu i sprzętów – tak naprawdę wystarczy jeden pełny dzień, by samodzielnie przy swoich domu zbudować konkretną, stabilną i wytrzymałą drewutnię. Można tu się zdecydować na mniejsze lub większe wersje – w zależności od potrzeb. Trzeba jednak przyznać, iż nie jest to wcale tak skomplikowane i czasochłonne przedsięwzięcie jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.