W tym momencie ogrodzenia palisadowe są drugimi najchętniej wybieranymi typami ogrodzeń, tuż za tradycyjnymi ogrodzeniami panelowymi. To ogrodzenia modułowe, składane z pojedynczych przęseł. Wysoką popularność uzyskały za sprawą swoich wyjątkowych cech, opisanych szczegółowo poniżej.
1 – nowoczesna stylistyka
Pomimo tego, iż z ogrodzeniami palisadowymi nieraz można się spotkać w klasycznym budownictwie, znacznie częściej wykorzystuje się je w nowoczesnej architekturze, ponieważ one same w sobie są kwintesencją nowoczesności. Ogrodzenie palisadowe cechuje minimalistyczna budowa. Nowoczesny charakter wzmacnia dodatkowo ciemna kolorystyka. Oczywiście ogrodzenia palisadowe występują w różnych odcieniach, jednakże szybko można dostrzec, że przeważnie są jednak czarne, ciemnobrązowe lub ciemnoszare.
2 – uniwersalny wygląd
Mimo nowoczesnego charakteru ogrodzenia palisadowe są bardzo proste pod względem konstrukcyjnym i nieprzesadzone stylistycznie, a to sprawia, że potrafią wpasować się w absolutnie każde otoczenie i łączą się z każdym budynkiem i działką. Nie ma dla nich jednego dobrego miejsca docelowego. Uniwersalna konstrukcja ogrodzeń palisadowych pozwala im sprawdzać się tak samo dobrze zarówno przy tradycyjnych domkach jednorodzinnych, jak i tuż obok super nowoczesnych obiektów przemysłowych albo budynków o pałacowym stylu.
3 – zróżnicowanie
Pozostają w temacie wyglądu ogrodzeń palisadowych, warto jeszcze dodać, że każdy pojedynczy wariant tego ogrodzenia może jednak prezentować się inaczej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i swojej posesji! Palisadowe ogrodzenia mogą być zupełnie proste (budowane z pionowych palisad o identycznych wymiarach), ale mogą też charakteryzować się bardziej nietypowym, bo właśnie poziomym ułożeniem wszystkich swoich poszczególnych elementów. W niektórych miejscach wykańczane są dodatkowo łukami. Z przęseł można więc tworzyć naprawdę zróżnicowane wzory, które będą stanowić ozdobę całej posesji i wejdą w rolę jej niepowtarzalnej, a zarazem praktycznej dekoracji.
4 – wytrzymałość
Klient zamawiający ogrodzenie palisadowe decyduje zarówno o jego wyglądzie, jak i o tym, z czego to ogrodzenie zostanie wykonane. Do wyboru m.in. drewno, sklejka oraz stal. Ostatnie tworzywo w większości przypadków sprawdzi się najlepiej, zwłaszcza jeśli stal będzie ocynkowana ogniowo, a dodatkowo pomaluje się ją proszkowo, aby jeszcze bardziej poprawić jej parametry techniczne. Efekt? Ogrodzenie o maksymalnej możliwej wytrzymałości. Oczywiście za ten typ stalowego zabezpieczenia trzeba będzie trochę zapłacić, ale jest to jednak inwestycja na lata, dlatego tak też należy do niej podejść.
5 – bezpieczeństwo
A gdy ogrodzenie jest wytrzymałe i trwałe, automatycznie staje się też bezpieczne. Na ten aspekt również należy zwrócić uwagę. To oczywiście dobrze, że ogrodzenie palisadowe świetnie wygląda, jednakże ważniejsze jest to, że dobrze spełnia swoją podstawową funkcję, czyli potrafi odpowiednio zabezpieczyć całą posesję i wszystko to, co się na niej znajduje.